Penis Büyütme Ameliyatı

WhatsApp-Image-2018-12-20-at-3.46.13-PM-1200x1200.jpeg

Penis büyütme ameliyatı penis boyundan memnun olmayan erkeklerin tercih ettiği bir operasyondur. Bunun nedeni pek çok erkeğin penis boyunun yetersiz olduğu düşüncesine kapılmasıdır. Halbuki ortalama 13-14 CM, penis için ideal ölçü olarak kabul edilir. Tıpta 12 CM’nin altındaki penisler, küçük penis olarak kabul edilir. Bu durumlarda ameliyat olmayı düşünmek pek çok erkek için son derece normaldir. Ancak bireyin penisini küçük bulması daha önce de belirttiğim gibi çoğunlukla psikolojik bir durumdur. Eğer bu durum kişi için ciddi bir sorun teşkil ediyorsa penis boyu normal ya da normalin üstünde dahi olsa işlemin gerçekleştirilmesi doğru bir hareket olarak değerlendirilebilir. Ameliyat olmayı düşünmeden önce bir psikiyatri uzmanıyla görüşmek, bu yüzden faydalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Penis büyütme ameliyatı fiyatları bu operasyonu düşünen herkesin aklına gelen ilk sorudur. Fakat bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Penis büyütme operasyonu tek başına yapıldığında farklı ücretlendirilir; kalınlaştırma, eğrilik düzeltme, penis üzerinden yağ alma ve benzeri operasyonlarla birlikte kombine edilmiş ameliyatlar da ise farklı ücretlendirilmektedir. Önce bir uzman doktor muayenesinden geçip sizin şikayetinize çözüm olabilecek uygun olan yöntemin ne olduğu hakkında bilgi almanız gerekir. Fiyatlandırma bu aşamadan sonra yapılır. Ayrıca ameliyat fiyatları doktordan doktora, hastaneden hastaneye ve uygulanacak operasyondan operasyona farklılık gösterebilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı İstanbul

Penis büyütme ameliyatı İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde, özellikle de özel hastanelerde başarıyla gerçekleştirilmektedir.  Ancak bu branşta ün yapmış doktorların genellikle İstanbul’da bulundukları da bilinen bir gerçektir. En mantıklı olan hangi penis estetiği operasyonunu veya operasyon kombinasyonlarını yaptırmak istediğinize karar verdikten sonra çeşitli, doktorları veya hastaneleri araştırıp talebinize ve bütçenize en uygun olanına karar vermenizdir.

Penis Boyu Uzatma Zararları

Penis boyu uzatma zararları da diğer her estetik ameliyatta gerçekleşebileceği gibi mevcuttur. Ortalama 13-14 cm penis için ideal kabul edilen bir ölçüdür.  Bu ölçünün altındakiler ise tıp literatüründe kısa penis olarak kabul edilir. Doktorlar genelde penisi çok kısa olan erkekler dışındakilere büyütme ameliyatı önermezler. Eğer  hastanın penisi 12 cm’nin altındaysa operasyona tam anlamıyla bir uygunluktan söz edilebilir. Günümüz teknolojisiyle 2 farklı yöntemle penis boyu uzatılabilmektedir. Bunlar;

Süspansuar Ligaman Kesilmesi

Penis boyutunu uzatmak için penisi pubik kemiğe sabitleyen askı bağları kesilir. Penis, bağları kesildiğinde ortalama 1-2 cm uzama gösterir. En çok kullanılan cerrahi yöntemdir.

Penis Kökünden Yağ Alma

Penis kökünde yer alan yağlı dokuların alınması ve bu bölgenin daha çukur hale getirilmesi yöntemidir. Bu şekilde penisin görünen kısmı daha çok ortaya çıkar ve daha uzun görünür. Elde edilen yağlar penis cilt altı dokusuna enjekte edilerek penis kalınlığı arttırılmaya çalışılabilir.

Ameliyat için uygunluk şartlar tamamen sağlanmış olmasına rağmen operasyon sonrası bazı tehlikeli durumlar söz konusudur. Penis uzatma operasyonlarından sonra cinsel birleşme esnasında vajinal penetrasyon zorlaşabilir ve uygulama esnasında elle yardım gerekebilir. Ayrıca kesilen doku operasyondan sonra hızla kendisini onarabilir ve eski yerine yapışıp operasyonun etkisini ortadan kaldırabilir. Birçok hastada ameliyat sonrası komplikasyonları ve enfeksiyon vakaları da görülebilmektedir.

OP.DR. RUHİ GÜNGÖR

OP.DR. RUHİ GÜNGÖR