Penis Estetiği

Çalışmalarıma Üroloji bilim dalında başlamış ve uzmanlığını almış birisi olarak, insan sağlığına ve yaşamına katkıda bulunmaktan onur duydum. Günümüzde gelişen teknoloji ve yeni teknikler sayesinde artık birçok ürolojik hastalıkların tedavisini yapabilmekteyiz. Mahremiyetin hassas olduğu Üroloji bilim dalında hastalarımın sağlıkları kadar mahremiyetlerine önem vermekteyim.


Uzmanlık Alanlarımız

Penis Estetiği

Penis büyütme ve kalınlaştırma cerrahisinde kullandığımız teknikler:

DERİDE YAPILAN UZAMA :

Hastada penis ile yumurta torbası arasında yer alan deride bant şeklinde bir oluşum varsa (Penoskrotal web ) Z plasti adı verilen teknik kullanıyoruz. Bu teknikle z şeklinde kesi yapıldıktan sonra oluşan deri flepleri yerleri değiştirilirek dikilir. Bu şekilde ilgili bölgede görsel olarak 3-5 cm arası uzama sağlanır.

PENİS BOYUNDA UZAMA SAĞLANMASI:

Bu amaçla penisin üstünde yer alan deride (suprapubik bölge) ters V şeklinde bir kesi yapılır, bu kesiden penisi leğen kemiğine bağlayan destekleyici bağ bulunur ve bu bağ büyük oranda kesilir. sonrada kesilen bölgede bir miktar boşluk oluşacağından buranın kemiğe tekrar yapışmasını engellemek için yandaki dokular boşluğu dolduracak şekilde yaklaştırma dikişleri konur. V şeklinde yapılan kesi Y şeklinde dikilerek penisin cilt altında gömülü olan 1-3 cm lik kısmının dışarı çıkması sağlanarak uzama sağlanmaktadır ve bu uzama gerçek fonksiyonel bir uzamadır.

YAĞ ALINMASI (LİPOSAKŞIN)

Özellikle kilolu ya da penis üstü bölgede yağ fazlalığı olan hastalarda liposakşın ile yağ alınır ve incelme sağlanır. Bu işlem sonucunda 0,5-1 cm arasında uzama sağlanabilmektedir.

PENİS KALINLAŞTIRMA :

Bu işlem için kişinin uygun bölgelerinden alınan yağ dokusu özel işlemlerden geçirilerek inceltilir ve penis de deri altına enjekte edilir. Yağ elde edebilmek için genellikle karın bölgesi kullanılır. bu bölgede yağ miktarı yeterli değilse uyluk, kalça vs. bölgeler de kullanılabilir. Enjekte edilebilecek yağ miktarı kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama 70 – 100 cc arasında olmaktadır.

PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER:

  • PENİS UZATMA VE KALINLAŞTIRMA OPERASYONLARI GENEL ANESTEZİ ALTINDA YAPILIR

  • Hastanede kalış süresi bir gün dür. Taburculuğu takiben hasta iki gün sonra hasta çağrılır pansumanı açılır ve banyo izni verilir.

  • Bu operasyonu takiben 1 ay süre ile cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.

  • Penis uzatmada gerçek fonksiyonel uzama ligamanın kesilmesi ile sağlanır.

  • Deriye yapılan Z plasti, ve liposuction ile pubik bölgedeki fazla yağın alınması işlemleri kombine edildiğinde çok daha başarılı sonuç alınır

  • Yağ enjeksiyonu için kullanılan yağ miktarı genllikle 70-100 cc arasındadır.

  • Operasyonu takip eden 6 ila 1 yıl içerisinde enjekte edilen yağ hacminde bir miktar azalma olacaktır, bu nedenle ikinci bir yağ enjeksiyonu gerekebilir. Bu işlem için en az 6 ay beklenmelidir.

AYRINTILAR

Çalışma Saatleri


Pazartesi
09:00 – 18:00
Salı
09:00 – 18:00
Çarşamba
09:00 – 18:00
Perşembe
09:00 – 14:00
Cuma
09:00 – 18:00
Cumartesi
09:00 – 16:00
Pazar

İLETİŞİM

Op.Dr. Ruhi GÜNGÖR


İletişim İçin

0505 347-6091


e-Posta

drruhi@hotmail.com
OP.DR. RUHİ GÜNGÖR

OP.DR. RUHİ GÜNGÖR