Cinsel Gücü Artıran Egzersizler

Cinsel Gücü Artıran Egzersizler

Cinsel gücü artıran egzersizler, genellikle bacak ağırlıklı hareketlerdir. Bacak kaslarını güçlendirmek adına yapılan pek çok spor hareketi o bölgede hatırı sayılır değişiklikler ortaya çıkartacaktır. Kan dolaşımını hızlandırdıktan sonra vücuttaki bir miktar kanın bacak kaslarına ulaşması, penis sertleşmesine pozitif etki edeceği aşikar.

Cinsellik hiç şüphesiz ki hem kadın hem de erkek için oldukça önemli bir hadise. Kimilerimiz doğamızın bir parçası olan cinselliği doludizgin yaşarken kimilerimiz de bu konuya daha çekimser yaklaşıyor. Kişinin karakter yapısı, kültürü ve hormon durumu cinselliğe yaklaşımını doğrudan etkilese de araştırmalar gösteriyor ki cinsellikten kaçınmanın nedeni çoğunlukla özgüven eksikliği!

Yapılan pek çok araştırma, herhangi bir fizyolojik engeli olmadığı halde cinselliğe çekimser yaklaşan kişilerin kendilerine olan güvenlerinin oldukça düşük olduğunu belirtiyor. Seks sonrası “İyi miydim?” sorusunun bir yatak klişesi olması da bunu kanıtlar nitelikte. Elbette cinsiyet fark etmeksizin herkes zaman zaman kendisine ya da partnerine bu tarz sorular sorar. Ne var ki bu soruların sıklığı kişinin alt benliğinde yatan özgüven eksikliğine bağlı…

Yalnızca sağlığa değil cinsel sağlığa da iyi geliyor!

Hepimiz biliyoruz ki spor yapan vücut göze güzel gelir. Derinin sıkı olması, vücudun daha esnek ve atletik olması gibi pek çok faktör spor ile cinselliği bir potada buluşturuyor. Lakin sporun yataktaki tek faydası görsellik değil! Cinsel gücü artıran spor görevini çok yönlü yerine getiriyor diyebiliriz…

Öncelikle şunu belirtelim spor yapan erkek yatakta da daha güçlüdür. Bu güç farklı pozisyonların üstesinden başarı gelmek ile sınırlı değil elbette. İşin bir de biyolojik kısmı var… Spor yaparken vücudunuzun kan akışı güçlenir bu da ereksiyonunuzun daha uzun süreli ve daha sert olmasını sağlar. Özellikle bacak kası çalışmak bu noktada ereksiyonunuza büyük katkılarda bulunacaktır. Ayrıca kanıtlanmış bir başka gerçek de spor yapmanın testosteron seviyenizi arttıracağı… Artan testosteron hormonu ile boşalma sonrası isteğinizi kaybetmez, maça her zaman hazır olursunuz.

Peki, kadınlarda sporun cinselliğe faydası ne?

Spor yapan kadın esnektir, kıvraktır, enerjiktir… Tüm bunlar da cinsel birleşme sırasında hem kadına hem de erkeğe pek çok kolaylık sağlar. Zorlu pozisyonları yorulmadan tamamlamanıza, daha çekici hatlara sahip olmanıza ve yataktaki özgüveninizi arttırmaya yardımcı olan spor, kendinize duyduğunuz saygıyı da arttırıyor. Kadınlarda cinsel gücü artıran spor kadınların da yataktaki en büyük yardımcısı.

Uzun lafın kısası seksin en iyi dostlarından biri spor. Eğer spor yapmıyor ve yatakta mükemmel olduğunuzu düşünüyorsanız bacağınıza saplanan krampları, kesilen nefesleri ve “iyi miydim?” sorularını hatırlamanızı isterim.

Cinsel Gücü Artıran Spor Hareketleri

Cinsel gücü artıran spor hareketleri, makalemin önceki kısmında da belirttiğim gibi çoğunlukla bacak hareketlerinden meydana geliyor. Lakin bu durum her cinsiyet için geçerli değil. Bunun nedeni kadının bacak kaslarına kan depolansa dahi bunun kadına bir yardımı olmayacağı. Zira kasıklarından penise bağlanan damarların bulunması ve damarların şişmesi ile bir ereksiyon sahibi olunması kadınlar için oldukça uzak. Hal böyle olunca kadınlar için güç arttırıcı belli bir hareketten söz etmek pek gerçekçi olmaz. Fakat bu, kadınların spor yapmasın bir engel değil. Zira sertleştirecek bir penis ortada olmasa da spor kadınlarda cinsel performansı artırıyor. Bunun yegane sebebi spor yapan vücudun sekse daha elverişli olması. Görünüşteki albeniyi de yükselten spor, kadınlarda erkeklere nazaran çok daha az görülebilir done sunsa da kadının psikolojik durumuna etkisi açısından yine de etkilidir.OP.DR. RUHİ GÜNGÖR

OP.DR. RUHİ GÜNGÖR